Szlaki turystyczne Tatry

Dobrze oznaczone szlaki turystyczne Tatry

Zima to jeden z piękniejszych okresów w górach. Drzewa i krzewy pokryte białym puchem. Ośnieżone szczyty zniewalają swym krajobrazem każdego górskiego turystę. W Tatrach czyli najwyższym pasmie gór w Polsce, widoki są najpiękniejsze. Jednak to tam zimą są najbardziej niebezpieczne szlaki turystyczne Tatry pokryte są grubą warstwą śniegu. Przez który można się wtedy łatwo zgubić. Dlatego niezbędna jest mapa Tatr. Pomoże nam podążyć odpowiednią trasą i w przypadku zmylenia drogi, powrócić na właściwy szlak. Tak więc gdy wybieramy się zimą w Tatry mapa jest niezbędna.

Schroniska i wyznaczone szlaki

Nie inaczej wygląda sytuacja w innych pasmach górskich. Przemierzając Pieniny mapa również jest nieodłącznym elementem naszej wyprawy. Oznaczone są na niej schroniska, w których w przypadku załamania się pogody będziemy mogli znaleźć schronienie. Gdy będziemy odwiedzać Beskid Niski mapa wskaże nam, gdzie są poszczególne szczyty. Po ich osiągnięciu otrzymamy odznakę Korony Beskidu Niskiego. Przy okazji pozwoli poznać dokładniej topografię tych pięknych, aczkolwiek mało jeszcze odwiedzanych przez turystów gór. Uciekając w Beskidy mapa wyjawi nam jak dotrzeć do nich najszybszą możliwą trasą. Ponieważ zasięg w górach jest słabszy, plan trasy powinien z powodzeniem zastąpić urządzenie GPS.

Dokładna lokalizacja w razie zagrożenia

Aby uniknąć kolejnego zimowego zagrożenia jakim są lawiny, wybierając się w Karkonosze mapa pozwoli nam na podanie swojej pozycji w przypadku nadejścia zagrożenia. Może nam to uratować życie. Gdy styczniową porą udamy się w Gorce mapa, która pokazuje godziny przejścia danych szlaków, zapobiegnie sytuacji, gdy wracając z Turbacza zastanie nas zmierzch. Dzięki tym danym z wyprzedzeniem zaplanujemy trasę z dokładnym czasem wyjścia i zejścia. Ratując nas przed kolejnym zimowym niebezpieczeństwem. Natomiast jadąc w Bieszczady, gdzie znajduje się Bieszczadzki Park Narodowy, w gęstych opadach śniegu łatwo można zstąpić z wyznaczonej trasy, narażając się na mandat. Bieszczady szlaki mapa stanowią nieodłączną całość. Warto także pamiętać, że w Tatrach wejście na Mnicha należy wpisać w elektronicznej książce wyjść taternickich Tatrzańskiego Parku Narodowego.