Awaria auta w drodze na urlop
Długo wyczekiwany urlop powinien być czasem odpoczynku i beztroski. Niezależnie od tego, czy będzie to czas spędzony w górach czy nad morzem. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu z pewnością postawią na kajaki na Kaszubach lub inne formy aktywności. Najpopularniejszym sposobem dotarcia do miejsca docelowego jest podróż autem. W większości przypadków dojazd odbywa się bezproblemowo, jednak zdarzają się sytuacje, kiedy samochód odmawia posłuszeństwa, a dojazd na miejsce staje pod znakiem zapytania. Czas beztroski zamienia się momentalnie w stres. Czy pomoc drogowa Kraków to najlepsze rozwiązanie? Warto to wiedzieć, aby zminimalizować stres i dotrzeć finalnie na wymarzony odpoczynek.
Postępowanie w razie awarii
Wszelkie problemy z autem są nieprzyjemne, szczególnie jeśli w perspektywie pojawia się zmarnowany urlop. Nie trzeba jednak panikować, a do problemu podejść ze spokojem. W momencie zauważenia awarii, trzeba w miarę możliwości znaleźć bezpieczne miejsce do zatrzymania się. Włączenie świateł awaryjnych oraz ustawienie trójkąta ostrzegawczego, to podstawowy obowiązek kierowcy. W ten sposób należy zadbać zarówno o bezpieczeństwo własne, jak i innych użytkowników ruchu drogowego.
Kolejnym krokiem jest ocena stanu technicznego auta. Zdarzają się usterki, które można usunąć samodzielnie. Wymiana koła lub przepalonej żarówki nie powinny stanowić problemu. W innym przypadku konieczna będzie laweta Kraków. Warto mieć przy sobie numer telefonu do ubezpieczyciela lub firmy świadczącej usługi assistance. Jeśli tego nie posiadamy, z pomocą przyjdzie internet. Dyspozytor pomocy drogowej poinformuje ile mniej więcej czasu zajmie dojazd lawety do miejsca postoju naszego auta.
Pomoc drogowa Kraków i możliwe usługi
Przyjazd fachowców nie oznacza automatycznie, że auto zajdzie się na lawecie. W dobrej pomocy drogowej pracuje zazwyczaj mobilny mechanik Kraków, który być może poradzi sobie z problemem na miejscu. Posiada doświadczenie i narzędzia, aby usunąć więcej usterek niż zwyczajny kierowca. Jeśli jednak uszkodzenie jest zbyt poważne, auto zostanie zabrane na lawetę i odwiezione do warsztatu.
Nic jednak straconego, bowiem bez własnego auta można również kontynuować podróż. Jeśli nasze ubezpieczenie przewiduje taką możliwość, otrzymamy auto zastępcze. Dobre warsztaty samochodowe także oferują taką możliwość, jednak najczęściej będzie to opcja dodatkowo płatna. W najgorszym wypadku pozostaje wynajęcie auta z wypożyczalni.
Niezależnie od sposobu postępowania, warto też wykonać dokumentację zdjęciową miejsca awarii i uszkodzonego auta. Przyda się to do zgłoszenia szkody w ubezpieczalni lub innych ewentualnych roszczeń.
Po powrocie z wakacji, warto rozważyć, czy dało się zapobiec tej sytuacji. Regularne przeglądy techniczne i podstawowa wiedza z zakresu mechaniki samochodowej mogą zapobiec wielu problemom.