Opakowania do żywności najlepsze na wycieczki

Jedzenie na wycieczki

Wyjazdy wakacyjne czy krótsze wycieczki, to sposób na odpoczynek. Niezależnie jednak od miejsca pobytu, nie obejdzie się bez jedzenia. Dużą rolę odgrywają tutaj opakowania do żywności. Niezależnie od tego czy jest to piesza wędrówka bądź rowerowa eskapada. Wybierając domki nad morzem, również nie obejdzie się bez odpowiedniego ekwipunku. Odpowiednie opakowania znacząco wpływają na komfort podróży. Worki do pakowania pozwalają też na utrzymanie świeżości jedzenia oraz minimalizację odpadów.

Opakowania do żywności – pudełka i worki

Najlepsze opakowania do żywności na wycieczki są lekkie i trwałe. Tym samym stają się łatwe do przenoszenia. Wśród najpopularniejszych rozwiązań są pojemniki z tworzyw sztucznych. Są bowiem odporne na uszkodzenia i szczelne. Niestety najczęściej zabierają sporo miejsca. Nie są także zbyt wygodne do pakowania. Mają sztywną konstrukcję. W większości przypadków zdecydowanie lepsze będą worki do próżniowego pakowania żywności. W ostateczności sprawdzą się także worki doypack. Takie opakowania dostosowują się do wielkości zawartości. Można je też lekko skompresować.

Coraz większą popularnością cieszą się także pojemniki silikonowe. Są niezwykle praktyczne. Można je bowiem złożyć po użyciu, co oszczędza miejsce w bagażu. Silikon jest materiałem bezpiecznym dla żywności i łatwym do czyszczenia. Przy swoich licznych zaletach, silikonowe pojemniki mają też wadę. Są zdecydowanie droższe niż opakowania doypack.

Opakowania wielokrotnego użytku

Świadomi ekologicznie konsumenci chętnie sięgają po opakowania wielokrotnego użytku. Najczęściej materiałem jest stal nierdzewna lub szkło. Niestety takie rozwiązania są zdecydowanie cięższe od tworzyw sztucznych. Nie sprawdzają się w czasie pieszych wycieczek, kiedy waga bagażu ma duże znaczenie. Wtedy lepiej postawić na opakowania ekologiczne jednokrotnego użytku. Spełniają aspekty ekologiczności, a nie ważą wiele. Szklane miski można za to zabrać, kiedy podróżuje się autem.

Woreczki z tkanin woskowanych stanowią alternatywę dla jednorazowych folii plastikowych. Tego typu opakowania są wygodne w użytkowaniu. Dzięki właściwościom wosku pszczelego, doskonale utrzymują świeżość żywności. Można w nich przechowywać kanapki, owoce czy przekąski. Wadą tego rozwiązania jest ponownie cena. W czasie wycieczki często nie sposób ich też wyczyścić. Trzeba więc nosić ze sobą zabrudzone opakowania do czasu powrotu do domu. Z tych powodów wiele osób chętniej wybiera jednorazowy doypack ze struną.