Bieszczady szlaki mapa

Przydatna Bieszczady szlaki mapa

Wędrówki po górach to forma turystyki, dzięki której możemy doświadczać piękna przyrody o każdej porze roku. W powszechnej opinii to Bieszczady są najpiękniejsze jesienią. Niesamowite kolory połonin to niezaprzeczalny atut bieszczadzkich szlaków, ale czy w innych górach nie możemy zakosztować jej uroku? Gdzie wybrać się na jesienną górską wycieczkę i dlaczego wszędzie przyda się nam Bieszczady szlaki mapa?

Wyprawa w Tatry lub Beskidy

Jeżeli szukamy mocnych wrażeń i jesteśmy przygotowani na podjęcie dużego wysiłku to weźmy pod uwagę wyjazd do Zakopanego. Najbardziej wymagające i najpiękniejsze szlaki turystyczne Tatry mają w swojej wschodniej części. Wycieczka na Rysy lub Orlą Perć na pewno spełni nasze oczekiwania i dostarczy zapierających dech w piersiach widoków.
Jeżeli w jesieni najbardziej urzekają nas kolory, warto wybrać miejsce pełne lasów liściastych. Dlatego też idealnym rozwiązaniem jest wyjazd w Beskidy. Rosnące tam klony i buki prezentują wtedy całą paletę jesiennych barw. Jeśli celem naszego wyjazdu będą Beskidy mapa obejmująca całe to pasmo może nie wystarczyć do dokładnego zaplanowania tras, ponieważ jest to bardzo duży obszar. Najlepiej jest zdecydować się na jeden rejon np. Beskid Niski, Gorce lub Pieniny i zaopatrzyć w mapę konkretnego pasma. Mapy mniejszych obszarów są dokładniejsze i łatwiejsze do użytku w turystyce górskiej, ponieważ pokonujemy mniejsze dystanse ale zależy nam na dokładniejszym obrazie terenu.

Piękne Pieniny i Gorce

Decydując się na wyjazd w Pieniny mapa pokaże nam jakim szlakiem wybrać się na Sokolicę. Mapa o mniejszej skali da nam lepszy obraz terenu, w którym będziemy się poruszać, a Pieniński Park Narodowy na pewno jest miejscem, które warto odwiedzić jesienią.
Dodatkowo górami, które są równie urzekające w sezonie jesiennym są Gorce. Najwyższy szczyt to Turbacz, który można zdobyć nawet po pierwszych opadach śniegu. Kiedy zdecydujemy się na wypad w Gorce mapa turystyczna parku narodowego pokaże nam skąd najlepiej wystartować na Turbacz.
Gdyby jednak celem jesiennego urlopu stał się Beskid Niski mapa powinna posłużyć nam do sprawdzenia przewyższeń w drodze na Lackową. To najwyższy szczyt Beskidu Niskiego, a szlak prowadzący na Lackową jest jednym z najbardziej stromych podejść w całych Beskidach.